HTK Knirkenløpet – våren 2015 var første konkurranse ut i Knirken Cup 2015. 16.04 kl.1735  dro 75 løpere av gårde. 2 til hadde startet i forveien og 2 andre kom for sent og startet 25 minutter bak. Av totalt 79 startende kom 78 i mål – samme antall som i fjor.

Været var strålende, men kald vind gjorde den 19.4km lange løypen til en like tøff affære som alltid.

Sjuende utgave av HTK Knirken Løpet ble vunnet av Irek Korfini med tiden 1:18:05 med Magnus Førre like bak (1:19:12)

Vinner av Dameklassen ble Ann Kristin Mosbron på 1:28:59 med Elisabeth Kristiansen på 2.plass (1:37:21)

Verdt å merke seg er at det i Dameklassen var 18 deltagere denne gang. Nesten dobbelt så mange som forrige vårløp.

 

Linker

Resultatliste Totalt

Place Bib Name Group Time ±
1. 4 Irek Korfini M 01:18:05.7 00:00:00.0
2. 9 Magnus Førre M 01:19:12.7 00:01:07.0
3. 22 Johnny Vea M 01:21:11.3 00:03:05.6
4. 63 Thor Arne Dommersnes M 01:22:13.6 00:04:07.9
5. 25 Torbjørn Førre M 01:24:00.0 00:05:54.3
6. 69 Artiom Neznanov M 01:24:22.0 00:06:16.3
7. 74 Glenn Solvang M 01:27:04.0 00:08:58.3
8. 62 Ketil Odland M 01:27:24.0 00:09:18.3
9. 71 Jan Espen Lanton M 01:28:05.5 00:09:59.8
10. 37 Ørjan Skau M 01:28:19.2 00:10:13.5
11. 47 Ann Kristin Mosbron K 01:28:59.9 00:10:54.2
12. 13 Steffen Larsen M 01:31:55.0 00:13:49.3
13. 75 Kensuke Suzuki M 01:32:01.6 00:13:55.9
14. 43 Geir Grannes M 01:32:06.1 00:14:00.4
15. 46 Jarle Thy M 01:32:45.0 00:14:39.3
16. 64 Erik Krogdahl M 01:33:03.7 00:14:58.0
17. 51 Krisztian Hauer M 01:34:32.1 00:16:26.4
18. 12 Marcus Thorsen M 01:34:34.6 00:16:28.9
19. 18 Gunnar Nyland M 01:35:24.9 00:17:19.2
20. 33 Espen Lervåg M 01:35:28.8 00:17:23.1
21. 34 David Piscoya M 01:36:01.0 00:17:55.3
22. 26 Lars Ove Hole M 01:36:04.4 00:17:58.7
23. 52 Elisabeth Kristiansen K 01:37:21.5 00:19:15.8
24. 50 Saeid Nadirpour M 01:38:52.1 00:20:46.4
25. 55 Vegard Engesli M 01:39:26.7 00:21:21.0
26. 61 Astrid Grønningen K 01:39:37.0 00:21:31.3
27. 5 Rune Idsø M 01:39:57.4 00:21:51.7
28. 3 Sjur Tollevik M 01:40:02.0 00:21:56.3
29. 66 Knut Arild Haraldseid Larsen M 01:40:06.3 00:22:00.6
30. 8 Arne Bårdsen M 01:40:09.7 00:22:04.0
31. 58 Ivar Jacobsen M 01:40:20.7 00:22:15.0
32. 20 Anders Ask M 01:40:43.6 00:22:37.9
33. 38 Hugo Mølstre M 01:40:59.3 00:22:53.6
34. 70 Halvard Kolnes M 01:41:10.0 00:23:04.3
35. 23 Pia Wendela Wlneberg K 01:41:20.4 00:23:14.7
36. 44 Tom Falkeid M 01:41:26.4 00:23:20.7
37. 7 Sven Kvilhaug* M 01:42:23.1 00:24:17.4
38. 45 Alf Harry Andersen M 01:43:11.6 00:25:05.9
39. 39 Sigve Sæbø M 01:45:21.0 00:27:15.3
40. 19 Jan Even Vik M 01:46:56.2 00:28:50.5
41. 17 Kjetil Andre Børhaug M 01:47:24.7 00:29:19.0
42. 24 Bjarte Davidsen M 01:47:29.0 00:29:23.3
43. 11 Agnes Stavland K 01:47:30.5 00:29:24.8
44. 31 Sigmund J. Aas M 01:47:37.8 00:29:32.1
45. 40 Jarl Undahl M 01:47:47.9 00:29:42.2
46. 10 Thea Hovda K 01:48:55.2 00:30:49.5
47. 42 Michael Gräfe M 01:49:50.5 00:31:44.8
48. 59 Håkan Gustafsson M 01:50:51.2 00:32:45.5
49. 36 Geir Auestad M 01:52:01.4 00:33:55.7
50. 21 Trond Idar Greiner M 01:52:51.8 00:34:46.1
51. 6 Pawel Wiecha M 01:53:05.7 00:35:00.0
52. 16 Halvor Urrang M 01:54:01.8 00:35:56.1
53. 32 David Huanca M 01:55:22.4 00:37:16.7
54. 27 Lars Bjarne Røvang M 01:55:51.9 00:37:46.2
55. 68 Maren Kristine Bårdsen K 01:56:11.6 00:38:05.9
56. 2 Geir Sindre Ringdal M 01:57:46.8 00:39:41.1
57. 56 Trude Olson K 01:59:53.4 00:41:47.7
58. 72 Thomas Wiig M 02:00:10.7 00:42:05.0
59. 48 Kari Hovda Rafdal K 02:00:20.4 00:42:14.7
60. 67 Anne May Mjånes K 02:02:17.8 00:44:12.1
61. 35 Odd Inge Torvestad M 02:03:56.6 00:45:50.9
62. 30 Jrn Marcussen M 02:04:23.2 00:46:17.5
63. 73 Anne Askeland K 02:05:09.8 00:47:04.1
64. 15 Øyvind Flage M 02:05:14.3 00:47:08.6
65. 49 Mads Arild Vedøy M 02:05:40.9 00:47:35.2
66. 14 Anders Magnussen M 02:06:00.2 00:47:54.5
67. 53 Radek Utnik M 02:07:16.0 00:49:10.3
68. 1 Tore Skeie M 02:07:59.8 00:49:54.1
69. 41 Ida Torvestad K 02:09:19.3 00:51:13.6
T70. 78 Heiko Bratke M 02:10:39.0 00:52:33.3
T70. 79 Christian Völker M 02:10:39.0 00:52:33.3
72. 28 Lise Haukås K 02:11:20.3 00:53:14.6
73. 29 Vibeke Falkeid K 02:14:56.2 00:56:50.5
74. 57 Vivian Pham K 02:22:25.3 01:04:19.6
75. 60 Hilde Odland K 02:36:21.1 01:18:15.4
76. 77 Ingvill Haugsdal K 02:41:07.0 01:23:01.3
77. 76 Karen Hasselberg Sørensen K 02:46:06.0 01:28:00.3

 

 

Resultatliste Kvinner

Place Bib Name Group Time ±
1 47 Ann Kristin Mosbron K 01:28:59.9 00:10:54.2
2 52 Elisabeth Kristiansen K 01:37:21.5 00:19:15.8
3 61 Astrid Grønningen K 01:39:37.0 00:21:31.3
4 23 Pia Wendela Wlneberg K 01:41:20.4 00:23:14.7
5 11 Agnes Stavland K 01:47:30.5 00:29:24.8
6 10 Thea Hovda K 01:48:55.2 00:30:49.5
7 68 Maren Kristine Bårdsen K 01:56:11.6 00:38:05.9
8 56 Trude Olson K 01:59:53.4 00:41:47.7
9 48 Kari Hovda Rafdal K 02:00:20.4 00:42:14.7
10 67 Anne May Mjånes K 02:02:17.8 00:44:12.1
11 73 Anne Askeland K 02:05:09.8 00:47:04.1
12 41 Ida Torvestad K 02:09:19.3 00:51:13.6
13 28 Lise Haukås K 02:11:20.3 00:53:14.6
14 29 Vibeke Falkeid K 02:14:56.2 00:56:50.5
15 57 Vivian Pham K 02:22:25.3 01:04:19.6
16 60 Hilde Odland K 02:36:21.1 01:18:15.4
17 77 Ingvill Haugsdal K 02:41:07.0 01:23:01.3
18 76 Karen Hasselberg Sørensen K 02:46:06.0 01:28:00.3

 

Resultatliste Herrer

Place Bib Name Group Time ±
1 4 Irek Korfini M 01:18:05.7 00:00:00.0
2 9 Magnus Førre M 01:19:12.7 00:01:07.0
3 22 Johnny Vea M 01:21:11.3 00:03:05.6
4 63 Thor Arne Dommersnes M 01:22:13.6 00:04:07.9
5 25 Torbjørn Førre M 01:24:00.0 00:05:54.3
6 69 Artiom Neznanov M 01:24:22.0 00:06:16.3
7 74 Glenn Solvang M 01:27:04.0 00:08:58.3
8 62 Ketil Odland M 01:27:24.0 00:09:18.3
9 71 Jan Espen Lanton M 01:28:05.5 00:09:59.8
10 37 Ørjan Skau M 01:28:19.2 00:10:13.5
11 13 Steffen Larsen M 01:31:55.0 00:13:49.3
12 75 Kensuke Suzuki M 01:32:01.6 00:13:55.9
13 43 Geir Grannes M 01:32:06.1 00:14:00.4
14 46 Jarle Thy M 01:32:45.0 00:14:39.3
15 64 Erik Krogdahl M 01:33:03.7 00:14:58.0
16 51 Krisztian Hauer M 01:34:32.1 00:16:26.4
17 12 Marcus Thorsen M 01:34:34.6 00:16:28.9
18 18 Gunnar Nyland M 01:35:24.9 00:17:19.2
19 33 Espen Lervåg M 01:35:28.8 00:17:23.1
20 34 David Piscoya M 01:36:01.0 00:17:55.3
21 26 Lars Ove Hole M 01:36:04.4 00:17:58.7
22 50 Saeid Nadirpour M 01:38:52.1 00:20:46.4
23 55 Vegard Engesli M 01:39:26.7 00:21:21.0
24 5 Rune Idsø M 01:39:57.4 00:21:51.7
25 3 Sjur Tollevik M 01:40:02.0 00:21:56.3
26 66 Knut Arild Haraldseid Larsen M 01:40:06.3 00:22:00.6
27 8 Arne Bårdsen M 01:40:09.7 00:22:04.0
28 58 Ivar Jacobsen M 01:40:20.7 00:22:15.0
29 20 Anders Ask M 01:40:43.6 00:22:37.9
30 38 Hugo Mølstre M 01:40:59.3 00:22:53.6
31 70 Halvard Kolnes M 01:41:10.0 00:23:04.3
32 44 Tom Falkeid M 01:41:26.4 00:23:20.7
33 7 Sven Kvilhaug* M 01:42:23.1 00:24:17.4
34 45 Alf Harry Andersen M 01:43:11.6 00:25:05.9
35 39 Sigve Sæbø M 01:45:21.0 00:27:15.3
36 19 Jan Even Vik M 01:46:56.2 00:28:50.5
37 17 Kjetil Andre Børhaug M 01:47:24.7 00:29:19.0
38 24 Bjarte Davidsen M 01:47:29.0 00:29:23.3
39 31 Sigmund J. Aas M 01:47:37.8 00:29:32.1
40 40 Jarl Undahl M 01:47:47.9 00:29:42.2
41 42 Michael Gräfe M 01:49:50.5 00:31:44.8
42 59 Håkan Gustafsson M 01:50:51.2 00:32:45.5
43 36 Geir Auestad M 01:52:01.4 00:33:55.7
44 21 Trond Idar Greiner M 01:52:51.8 00:34:46.1
45 6 Pawel Wiecha M 01:53:05.7 00:35:00.0
46 16 Halvor Urrang M 01:54:01.8 00:35:56.1
47 32 David Huanca M 01:55:22.4 00:37:16.7
48 27 Lars Bjarne Røvang M 01:55:51.9 00:37:46.2
49 2 Geir Sindre Ringdal M 01:57:46.8 00:39:41.1
50 72 Thomas Wiig M 02:00:10.7 00:42:05.0
51 35 Odd Inge Torvestad M 02:03:56.6 00:45:50.9
52 30 Jrn Marcussen M 02:04:23.2 00:46:17.5
53 15 Øyvind Flage M 02:05:14.3 00:47:08.6
54 49 Mads Arild Vedøy M 02:05:40.9 00:47:35.2
55 14 Anders Magnussen M 02:06:00.2 00:47:54.5
56 53 Radek Utnik M 02:07:16.0 00:49:10.3
57 1 Tore Skeie M 02:07:59.8 00:49:54.1
58 78 Heiko Bratke M 02:10:39.0 00:52:33.3
58 79 Christian Völker M 02:10:39.0 00:52:33.3
DNF 54 Arne Ivar Mæhle M

 

Vinner Herreklassen - Irek Korfini

Vinner Herreklassen – Irek Korfini

Vinner Dameklassen - Ann Kristin Mosbron

Vinner Dameklassen – Ann Kristin Mosbron